אחד המאפיינים הבולטים של הפייסבוק הוא יכולת “המשחק” שיש לך בשיווק וקידום של עסק. אתה יכול למקד כמעט לכל קהל במגוון מיקומים בפייסבוק ומחוצה לו, ותוכל לעשות זאת עם המון פורמטים שונים של מודעות. פוטנציאל ההתאמה האישית הזה מדהים ויוצא דופן. עם זאת, כל האפשרויות הללו לא עושות הרבה עבורכם, אם אתם לא תדעו לגרום למערכת לעבוד לטובתם. אפילו משווקים מיומנים נאבקים לפעמים עם מודעות פייסבוק מכיוון שהמערכת יכולה להיות יותר ממעט מורכבת. יש כמה טיפים לפרסום בפייסבוק שבהם תוכלו להשתמש בכדי לייעל טוב יותר את הקמפיינים שלך ולהניב תוצאות חזקות יותר, לא משנה מה היעדים הנוכחיים שלכם. כדי לעזור לך למקסם את ההחזר על ההשקעה שלך, אני הולך לעבור על 9 טיפים מומלצים עבור פרסום בפייסבוק שיעבדו טוב עבור רוב הקמפיינים שלכם.

 • מיקוד חדש בדף שלך

קמפיינים שמכוונים וממקודים מחדש, בממוצע, מכילים שיעורי המרה גבוהים יותר ומחירי עלות נמוכים לקליק. בין אם אתה מתמקד במשתמשים שפשוט ביקרו בדף מסוים באתר שלך או מציג מודעות של מכירה גדולה ללקוחות בעלי ערך גבוה הרוכשים באופן קבוע, למשתמשים אלה כבר יש חיבור כלשהו לעסק שלך. היכרות זו תגרום להם להיות מוכנים יותר ללחוץ על המודעה הזו ולראות מה יש לך להציע, דברים שהוא מכיר או חידושים מעניינים. זה גם יביא את הסבירות גבוהה יותר להמרה.

אז מי הם אותם משתמשים?

 • אנשים שנמצאים ברשימה הקיימת שלך- רשימה זו יכולה להכיל לקוחות ישנים, אנשי בלוג או אנשים שפנו אלייך במייל בעבר. יותר קל לעבוד עם רשימת אנשים זו כי אתה מכיר אותם ויודע מה תחומי העניין שלהם וכך בעצם הפרסום יותר ממוקד מטרה. לדוגמא: תוכל להציע מצבעים מיוחדים ל”לקוחות/ מנויי זהב”, מה שילהיב את אותם האנשים לחזור אלייך.
 • אנשים שקיימו לאחרונה אינטראקציה עם העסק שלך בדרך כלשהי. זה יכול להיות נקיטת פעולה באתר שלך, או צפייה באחוזים מסוימים של סרטון וידאו בפלטפורמה. עכשיו, יש אפילו אפשרות לכוון מחדש אנשים שקיימים אינטראקציה עם החנות שלך. אלה יכולים להיות מוגדרים באמצעות אירועים לא מקוונים.

ניתן להשתמש בסוגי קהל מותאמים אישית אלה כדי להציג מודעות בפני אנשים על סמך פעולות ספציפיות, בדומה למסעות פרסום דוא”ל שהופעלו באמצעות גורם אוטומטי. אם מישהו מסתכל על מוצר ספציפי באתר שלך, השתמש במודעות דינמיות כדי להציג להם את אותו המוצר שלושה ימים לאחר מכן והזיז אותם לקראת הרכישה. לא משנה מה סוגי הקהלים המותאמים אישית וקמפיינים שמגוונים מחדש שתבחר ליצור, רק זכור להשתמש במה שאתה יודע על אותו קהל ספציפי למלוא היתרון שלכם ביצירת העברת הודעות רלוונטיות.

 • רלוונטיות סרטוני הווידאו

תמיד קיימת התהייה עד כמה רלוונטי סרטו וידאו במודעות בפייסבוק?… ועדיין, ישנה חשיבות רבה לסרטונים אלה בפייסבוק באופן כללי, ובמודעות בפרט. הסרטון, בסופו של דבר, פותח מקום רב יותר לסיפורים, stories, ואני תומך גדול בשימוש בסיפורים בכדי להשיג תוצאות נוספות במסעות הפרסום שלך. הרבה לקוחות יראו יותר משתי שורות של טקסט מודעה וישתעממו ואולי לא יקראו, אבל יקבלו בשמחה סרטון שממחיש להם את השירות/מוצר שלך. זה נותן לך יותר מקום להעביר את המסר שלך ולהשפיע באמת. הפוך את טיפ הפרסום בפייסבוק לאסטרטגיה קלאסית של מודעות פייסבוק על ידי הגדרת משפך מודעות בפייסבוק עם וידיאו. צור מודעה הממוקדת למשתמשים שצפו בעשר שניות לפחות של הסרטון, ומציגה להם מודעת לידים והצעה כמו ספר אלקטרוני, שיעור חינם או ייעוץ.

 • ליצור ערכות העתקה מרובות

כל קופירייטר מקצועי יכול להעיד עד כמה חשוב ליצור כמה אופציות לאותה מודעה. לצורך הדוגמה, התאמה פשוטה בעותק לקמפיין יכולה להוזיל את העלות לקליק מ -9.40 ש”ח ל- 1.50 ש”ח. לפעמים, אפילו קופירייטרים גדולים אינם בטוחים בדיוק מה יעבוד הכי טוב. לכן, מומלץ ליצור קבוצות של מודעות, שכל אחת מהן כוללת מספר כותרות ומספר טקסטים של מודעות שפועלות יחד.

כל אחד מהטקסטים והכותרות צריכים להיות ממוקדים במסר יחיד, ערעור רגשי או נקודת כאב, אך הם נכתבים בשפה וסגנונות שונים ועשויים להבליט תכונות שונות. פסקאות ארוכות יותר, משפטים קצרים. אתה רוצה לשמור על התוכן הבסיסי בעקביות, אך להבליט אותו בדרכים שונות, שלא יחזור על עצמו וישעמם את הקורא.

כל קהל הוא שונה, ולכן הבדיקה כאן חשובה כל כך. אתה יכול להשתמש בתכונת הבדיקה המפוצלת של פייסבוק, בתמונה למעלה, ולבחור “קריאייטיב” כמשתנה כדי להקל.

 • לבחור מיקומים נכונים

אתה יכול להגיע למשתמשים במספר לוקיישנים שונים בפייסבוק ומחוצה לה, כולל אינסטגרם ורשת הקהל. אתה יכול גם לבחור אם להציג מודעות במיקומים שולחניים, במיקומים ניידים או בשניהם במקביל. מיקומים שונים ישפיעו על מסע הפרסום שלך באופן שונה. משתמשי ניידים, למשל, עשויים לרכוש סבירות נמוכה יותר ממשתמשים בשולחן העבודה, אך סביר יותר שהם יעסקו. מיקומי אינסטגרם עולים באופן קבוע יותר מפייסבוק בכל הסוגים, אך הם גם מניבים מעורבות גבוהה יותר בממוצע. באופן דומה, מודעות על הזנת חדשות בפלטפורמה יניבו ביצועים טובים יותר מאשר מודעות בעמודה ימנית בפייסבוק, אך מודעות הזנות החדשות מציעות פוטנציאל רב יותר שיכול להוביל לשיעורי קליקים גבוהים יותר.

כל המיקומים מופעלים אוטומטית, אבל אתה יכול לערוך זאת בהתאם בעת יצירת המודעות שלך. מיקומים יכולים להיות שיקול גדול מאוד בעת פרסום מודעה.

 • שמור על רלוונטיות גבוהה ותדירות נמוכה

קיימים שני מדדים שהרבה מפרסמים מתעלמים מהם אבל יש להקדיש להם תשומת לב רבה למודעות בפייסבוק: ציון רלוונטיות ותדירות.

תדירות – התדר שלך אומר לך באיזו תדירות משתמש יחיד רואה את אותה גרסה של המודעה שלך. אם ציון התדרים שלך הוא 2, פירושו שכל משתמש שרואה את המודעה שלך הוא רק רואה אותה בממוצע פעמיים. זה די נהדר. אם התדר שלך הוא 9, זה סיפור אחר. מישהו שרואה את המודעה שלך 9 פעמים ולא ממיר המרות אינו צפוי לעשות זאת ופוגע בקמפיינים שלך. באופן אידיאלי, יש לשמור על התדר שלך על 3 ומטה.

שמור על תדירות נמוכה על ידי קהל גדול מספיק כדי לשמור על מודעותיך דרך קבוצות קהל שונים. כשאתה מגדיל את הוצאות המודעות שלך, עוקב מקרוב אחר התדירות מסיבה זו.

רלוונטיות – לעומת זאת, ציון הרלוונטיות שלך צריך להיות גבוה ככל האפשר. פייסבוק תדרג את המודעה שלך בסולם של אחת עד עשר כדי להעריך עד כמה הם מאמינים שהמודעה שלך מתאימה לקהל שלך. זה מבוסס על האלגוריתמים שלהם והתגובה שהמודעה שלך מקבלת.

מעורבות חיובית כמו קליקים, צפיות, לייקים, הערות ושיתופים תעלה את הציון שלך. מעורבויות שליליות, כמו אנשים שמסתירים את המודעה, יורידו אותה. אתה צריך ציון  8 ומעלה. זה ייתן לך תנופה רבה יותר באלגוריתמים.

 • תתמקד בתכנים המותאמים לנייד

השימוש בנייד גדל באופן משמעותי משנה לשנה, לכן עליכם להביא את התוכן למשתמשים במקום בו הסבירות לקיים אינטראקציה איתם גבוהה הרבה יותר.

איך זה עובד?

תוכן שנוצר עבור שולחן העבודה לא תמיד יתרגם טוב לטלפון החכם, אבל תוכן שנוצר לנייד יעבוד בדרך כלל טוב גם על שולחן העבודה. כתוצאה מכך, חשוב ליצור תכנים ראשונים למכשירים ניידים שיגיעו לקהל שאיתו אתם מתקשים ליצור קשר.

ודא שהתוכן שלך עומד בשיטות העבודה המומלצות לנייד. הכללת סרטון אנכי יותר בקמפיינים שלך היא דוגמה מושלמת, מכיוון שמשתמשים ניידים יכולים להרחיב בקלות את הווידיאו ולצפות בו במסך מלא מבלי שיצטרכו לסובב את הטלפון שלהם. נשמע קצת דבילי, אבל זה משנה.

עליך גם לבדוק פורמטים ספציפיים לנייד, כולל אפשרויות כמו חוויות מיידיות (שכונה בעבר מודעות בד/קנבס) ומודעות סיפור. שתיהן הן חוויות ניידות בעלות מסך מלא באופן אוטומטי שיכולות להעביר משתמשים ישירות לדף הנחיתה שתבחר.

 • השתמש בלקוחות בעלי ערך גבוה כדי ליצור קהלים נראים.

זה עוד טיפ לפרסום בפייסבוק קלאסי, אבל טוב ויעיל מאוד..

לרוב העסקים, אפילו הקטנים ממש, יש לקוחות בעלי ערך גבוה יותר מאחרים. אולי הם יותר מחוייבים, או לקוחות נאמנים מאוד. צור קהל בהתאמה אישית המורכב מאנשים אלה. לאחר מכן צור קהל נראות מבוסס על קהל מותאם אישית זה, ועוזר לך ליצור קשר עם חברי קהל קר הדומים במיוחד לאותם לקוחות בעלי ערך רב. זה מהווה הזדמנות חשובה למצוא יותר מהלקוחות שאתה אוהב לעבוד איתם. כשאתה יוצר קהל דומה לקהלים בעלי ערך גבוה, נסה לשמור על הקהל ככל שיהיה דומה, תוך שמירה על גודל קהל חזק.

 • הגדרת עלות של המודעה

אם יש לך תקציב קבוע ולא רב (למי לא, נכון?), פייסבוק נותנת לך את האפשרות להגדיר מכסת הצעה אם אתה משתמש באסטרטגיית “המחיר הנמוך ביותר”. בעיקרון, אסטרטגיה זו פירושה שאתה רוצה לשלם את הסכום הנמוך האפשרי עבור כל מיקום מודעה כדי לגרום לתקציב שלך להתקדם, והגדרת שווי הצעה מאפשרת לך לומר “אני לא מוציא אגורה מעל 1.51 ש”ח על מיקום בודד כלשהו.”

הצעות מחיר יכולות להיות ממש מושכות, במיוחד אם אתה יודע שאתה לא רוצה לשלם יותר מסכום מסוים עבור כל מודעה.

עם זאת, הם יכולים להגביל אותך. לפעמים, כלל הממוצעים יכול להיות חבר שלך. אם ההצעה הרצויה שלך היא 1.51 ש”ח, מיקום רשת קהל עשוי לעלות 1.00 ש”ח וזה יותיר 0.51 ש”ח ליותר מכיסוי מיקום Instagram בעל ערך גבוה יותר של ש”ח 1.80. במקרה זה, אתה מקבל יותר מיקומים, אך אתה עדיין נשאר קרוב לעלות הרצויה אך על בסיס ממוצע.

שקול מה יעבוד עבורך מראש לפני שתקבל החלטה אם שווי הצעת המחיר מתאים לך או לא.

 • הכר את קהלי היעד שלך לפני שאתה “יוצא לדרך” עם המודעות

פייסבוק ידועה באפשרויות המיקוד הנרחבות שלה, ולגבי כמה משווקים, לשים את זה שמולם זה כמו להכניס ילד לחנות ממתקים, מרוב התלהבות הוא הולך לאיבוד ומאבד ריכוז. זה כל כך מרגש – אופצייה ליצור כמעט כל קהל היפר-נישה.

ובכל זאת יש מכשול – זה לא תמיד אפשרי. אם תחליט שאתה מייצר מספר קהלי נישה, זה יעבוד לרעתך. בעצם, הקהלים שלך יהיו ממש קטנים התדירות שלך תגדל (זה חסרון- כפי שראינו למעלה תדירות צריכה להגיע לציון של 3 לכל היותר), הקמפיין יהיה די כללי וזה יפחית את הביצועים של המודעה.

אתה צריך לדעת למי אתה ממקד לפני שאתה מתחיל לבחור בפועל את קריטריוני המיקוד שלך. אל תדלג מכל האפשרויות ברגע שאתה שם; דע כי אתה מתכוון ל”צמחונים “ו”אוהבי יוגה”, ונסה להימנע מהתמודדות עם חמישה תחומי עניין אחרים רק בגלל שהם הגיוניים.

לסיכום,

כל אחד מהטיפים הללו יעזור לכם להשתמש במערכת המודעות כפי שעושים המקצוענים, להשיג את ההחזר על ההשקעה הגבוהה ביותר, להוריד את עלויות המודעות ושיעורי ההמרה הגדולים תמצאו רק כשתעבדו מול משרד פרסום מומלץ שמבין דבר או שניים בקידום.
מחפשים משרד קידום אתרים באזור הצפון? מוזמנים לדבר עם חברת צומי בע”מ ולבקש הצעת מחיר לקידום אתרים.